KSIĄŻKA: CARLO ANCELOTTI – DYSKRETNE PRZYWÓDZTWO

Witam po tygodniowej przerwie. Dziś mam dla was to co lubicie, czyli mini recenzję!

Po ciężkiej biografii Louisa Van Galla przyszedł czas na bardzo dobrze napisaną autobiografię. Małą ciekawostką jest to, że czytam trzy biografie trenerskie pod rząd, dlatego mogę je dobrze porównać. Teraz mowa jest o Carlo Ancelottim, włoskim trenerze który osiągnął na prawdę wielkie sukcesy jako piłkarz oraz właśnie jako trener.

Pierwsze co wyróżnia tę książkę to na pewno styl. Autobiografia rozłożona jest na trzy części w której zawsze wstęp należy do osoby która zajmowała się tą książką. Następnie są rozdziały w których trener Carlo Ancelotti opowiada o swoim życiu, karierze oraz przede wszystkim ( jak sam tytuł mówi ) jak zastać dyskretnym przywódcą. Można odnaleźć wspaniałe wskazówki dzięki którym dowiemy się jak zachowywać się jako szef, prezes firmy, kierownik czy po prostu lider w jakieś grupie.

Każdy rozdział przeplatany jest kilkoma stronami słów wielkich ludzi futbolu takich jak: Sir Alex Ferguson, Cristiano Ronaldo czy David Beckham. Mówią tam o swoich przeżyciach związanych z trenerem oraz co o nim myślą.

Nigdy nie dowiedziałem się tyle o trenerze! Większość biografii to tylko dopełnienia tego co już w większości wiem. Jednak Carlo Ancelotti kojarzył mi się zawsze z bardzo spokojną, wyważoną i zdystansowaną osobą. W książce jest pokazany zupełnie inaczej! Potrafi doradzić, porozmawiać o wszystkim i bardzo dużo żartuje. Nie raz robił żarty z piłkarzami co jest ogromną rzadkością w śród światowej klasy trenerów. Wielu mówiło, że był dla piłkarzy jak ojciec. Dawał rady, nie wybuchał po meczach ( poza kilkoma razami), starał się do każdego podchodzić indywidualnie. Za to piłkarze do dziś utrzymują z nim kontakt.

Uwierzcie mi, to książka dla każdego, kto jest lub chce zostać liderem. Na końcu rozdziału mamy podpowiedzi jak to robić najlepiej, jak to robić w dyskretnym stylu. Mocno zapraszam do przeczytania !

Po świętach już na dobre startuje z nowymi trzema projektami. Wpisów będzie dużo!

PS. Pozdrawiam moich rodziców którzy niedawno odkryli mojego bloga i zaczęli go odwiedzać !!!

4 uwagi do wpisu “KSIĄŻKA: CARLO ANCELOTTI – DYSKRETNE PRZYWÓDZTWO

  1. Hm… A jeśli ktoś nie chce zostać liderem? Lideryzm jest obowiązującą obecnie religią, ale należy pamiętać, że na jednego wygranego przypada około tysiąca przegranych. – Przynajmniej mam i będę miał co robić 😉
    Pozdrawiam.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s