PODRÓŻE: GDAŃSK

w Gdańsku byłem 5 razy! Jest to chyba u mnie rekordowe miasto pod kątem odwiedzin ( nie licząc Berlina razem z lotniskiem ). Dlatego dziś zobaczcie mój przykładowy plan wycieczki właśnie do tego wspaniałego nadmorskiego miasta.

Plan wycieczki do Gdańska.

Wyjazd z Poznania pociągiem w godzinach porannych. Przejazd na Dworzec Główny w Gdańsku ( czas jazdy 3 godziny 17 minut, cena 31 zł ). Przejazd do Muzeum II Wojny Światowej. Jak sama nazwa mówi w muzeum dowiemy się jak wyglądały przygotowania państw do II Wojny Światowej, przebieg, sytuację Polski oraz skutki jednego na najgorszych wydarzeń w historii świata. Po zwiedzeniu muzeum przejdziemy się na długie pobrzeże gdzie zobaczymy wiele wspaniałych kamienic oraz jedną z wizytówek Gdańska – Żuraw! Następnie wejdziemy na Długi targ czyli serce Gdańska. Możemy tam przejść się i podziwiać wspaniałe kamice oraz fontannę Neptuna. Możemy również wejść do ratusza czy Bazyliki Mariackiej która jest jedną z najpiękniejszych oraz największych w Polsce! Jest to również największa ceglana świątynia w Europie, która na swym szczycie ma taras z którego można zobaczyć cały Gdańsk. Po spacerze na Długim targu pojedziemy do Europejskiego Centrum solidarności gdzie dowiemy się wiele o dziedzictwie Solidarności w Polsce i Europie. Zobaczymy również bramę stoczni oraz pomnik trzech krzyży. Przedostatnim punktem będzie przejazd na plażę w Brzeźnie z której widać Sopot, Gdynię oraz Westerplatte. Ostatnim punktem będzie stadion Energa na którym gra Lechia Gdańsk oraz czasami Nasza Reprezentacja. Powrót na Dworzec oraz do Poznania.

Ode mnie:

Gdańsk zawsze robił na mnie wielkie wrażenie. Bardzo duże miasto nad morzem zawsze ma wspaniały klimat. Patrząc na historię Gdańska oraz jego zabytki, klimat jest nie do podrobienia nigdzie indziej na świecie. Wspaniałe zabytki pokazują potęgę miasta, miejsca związane z Solidarnością uświadamiają każdego co się działo stosunkowo nie dawno a w Muzeum II Wojny światowej można się rozpłakać. Właśnie to muzeum zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Bardzo ciężkie i przykre, bardzo mocno oddaje to co się wtedy działo. Z milszych rzeczy, w Gdańsku byłem 2 razy na meczu! Raz na Lechii z Jagiellonią w 2017 roku oraz niedawno, 15 listopada na meczu Polski z Czechami!

Zdjęcia: DSC_0207.JPGDługie Pobrzeże DSC_0201.JPGRatusz z NeptunemDSC_0175.JPGEuropejskie Centrum SolidarnościIMG_20181115_123302.jpgDworzec GłównyIMG_20181115_142217.jpgMuzeum II Wojny ŚwiatowejIMG_20181115_133134Miasto w Muzeum II WŚIMG_20181115_153043.jpgPlaża w BrzeźnieIMG_20181115_193104.jpgMecz Polska – CzechyDSC_0215.JPGZ oddali widać Bazylikę Mariacką

 

2 uwagi do wpisu “PODRÓŻE: GDAŃSK

  1. Gdańsk kojarzy mi się z pierwszymi wyjazdami z moją rodziną. Generalnie do Gdyni ale Gdańsk zawsze u nas był na tapecie. Piękne miasto, ma to coś co mnie tam ciągnie. Gdynię również wolę niż Warszawę. Jeśli chodzi o duże miasta ma moim zdaniem większy urok.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s